סביר להניח שפגשתם לפחות פעם אחת בחייכם אדם ממש מקושר.

וודאי היה זה אדם מרשים, ורבלי ומחובר מאוד שמרבה להשתמש ביכולותיו על מנת להפיק את מירב התועלת מהסיטואציה המסוימת.

אין ספק שעל מנת להיות אדם מקושר וליצור קשרים עסקיים כדאי שיהיו כישורים, חברתיים בעיקר.
יזמים רבים אמרו לי בשנים האחרונות שהם ממעטים ללכת לכנסים כי הם סובלים מאי נוחות בזמן המינגלינג, הם נמנעים מלהגיע למצב בו הם חשים שמצופה מהם להתחיל בשיחה עם אדם זר לחלוטין.

האתגר של בעלי עסקים הוא אתגר כפול, מחד הם רוצים ואוהבים לעשות את מה שהם עושים (עו”ד לכתוב הסכמים, הגרפיקאי לשרטט והצלם לצלם) אך מנגד, הם נדרשים לשווק את עצמם לדעת כי הם מבינים שזו הדרך היחידה בה יוכלו הם לעשות את מה שהם אוהבים (עו”ד לכתוב הסכמים…).
אז קצת על כל חלק.

קשרים

קשרים עסקיים הם המהות של השיווק העצמי.
נכון, אנחנו יכולים, ורובנו כנראה גם עושים זאת, להשקיע כסף במודעה ממומנת בפייסבוק או בגוגל ולקוות לטוב (לידים בעיקר:) אך כולנו יודעים שזה לא מספיק. וכולנו יודעים שברגע שאנחנו עוצרים את התקציב עוצר השיווק.

השיווק העמוק ביותר הוא זה שמצוי בין אנשים, הוא זה שמקורו בקשרים אישיים שלנו עם קולגות למקצוע, עם עמיתים לתחום ועם עצמאיים אחרים.

ההשתייכות לקהילת העצמאים מאפשרת לנו ליצור קשרים אינסופיים שמטרתם חיזוק הרשת השיווקית שלנו בצורה יציבה וארוכת טווח ולהגדיל את העסק שלנו.

כישורים

אז אחרי שהסכמנו שקשרים עסקיים חשובים לנו מאוד, אנחנו חייבים כישורים בסיסיים לשם כך. עו”ד שרוצה לשבת לנסח חוזה צריך לדבר על זה (עם כל מי שנמצא לידו), הגרפיקאי צריך לספר לכל אחד כמה הוא אוהב לשרטט והצלם חשוב שיראה תמונות מוצלחות לכל עובר אורח.

כן, צריך כישורים חברתיים לשם כך, צריך להיות מסוגלים לחשוף את עצמינו, לדבר על פועלנו ולקדם את העסק שלנו (שזה אנחנו, במלוא מובן המילה).

כישורים חברתיים אינם נחלתם של יחידי סגולה, הם בבחינת רכיבה על אופניים ויעידו על כך עצמאיים רבים שסיגלו יכולות אלו עם השנים.

כל שצריך הוא לבחור את הטקטיקה ולצאת לדרך, בהתחלה קצת נשרטים אך מהר מאוד לומדים לרכב ואף פעם לא שוכחים (יותר נכון, שוכחים שפעם לא ידענו איך לרכב).

ועכשיו למקלדת

אז מה קשורה המקלדת בתוך קשרים וכישורים?
קשורה היא כחוט השני העובר בין השניים
מהפכות רבות חלו בעולם הטכנולוגי בעשורים האחרונים. את אחת המהפכות הבאות רוצים אנו (קהילת Upneg) לחולל ולכן לקחנו את המקלדת וחיברנו אותה לאנשי עסקים שרוצים לייצר קשרים עסקיים, בארץ ובעולם, באמצעות כישורים חברתיים.

המקלדת היא הכלי שלנו להתחבר לפגישות אונליין עם בעלי עסקים מהארץ ומהעולם, ליצור קשרים עסקיים על ידי כישורים חברתיים שבהם כולנו משתמשים בחיי היום יום. אנחנו פועלים נמרצות כדי ליצור כלים טכנולוגיים שיאפשרו למקלדת להיות משוכללת יותר ולאפשר לכולנו, כבעלי עסקים, להצליח ליצור יותר קשרים ולהגדיל את העסקים שלנו.

אז באיזה צבע המקלדת שלכם?

שלומית וקנין, מנכ”לית ומייסדת שותפה – קהילת Upneg

HAVE A QUESTION